compare

Shembulli.com

Portali Shembulli - Flakadan i diturisë dhe informacionit. Portali Shembulli është portal edukativo-informativ në të cilin mund të gjeni tema të ndryshme islame, lajme, shkrime autoriale, e shumë të tjera.
Links Website >>
Website Topics islam, nga, dhe
Top Keywords from Search Engines shembulli + 4 more>>
Portali Shembulli
Rating:
www.shembulli.com
3.0/5.0
by
WebstatsDomain
Shembulli.com is ranked 538,459th in the world (amongst the 30 million domains). This site is relatively popular among users in the Macedonia. It gets 11.7% of its traffic from the Macedonia . This site is estimated to be worth $5660. This site has a low Pagerank(0/10). It has 9 backlinks. Shembulli.com has 25% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Similar websites

Favicon of telegrafi.com  

Telegrafi.com

Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e Fundit Shqip...

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen shqipe.lajme me te funditnga ekonomia

Popularity: | Safety: | telegrafi.com tags for telegrafi.com portal / portali / nga

Favicon of gazetaexpress.com  

Gazetaexpress.com

Lajmi i Fundit - Gazetaexpress

Gazetaexpress ju sjell lajmet e fundit në kohë reale nga politika, sporti, bota e vip - ave

Popularity: | Safety: | gazetaexpress.com tags for gazetaexpress.com nga / dhe / kosova

Favicon of ikub.al  

Ikub.al

Portali Kryesor i Informacionit Per Shqiptaret

Informacione te shumellojshme si lajme, njoftime, prona ne shitje, oferta punesimi, makina ne shitje

Popularity: | Safety: | ikub.al tags for ikub.al portali / dhe / lajmet e fundit

Favicon of shqiperia.com  

Shqiperia.com

Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia Shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity: | Safety: | shqiperia.com tags for shqiperia.com portal / nga / shqip

Favicon of kosovapress.com  

Kosovapress.com

Ballina - Kosovapress

Agjencia e pavarur e lajmeve kosovapress sjell tek ju lajmet e fundit shqip nga kosova, rajoni dhe bota

Popularity: | Safety: | kosovapress.com tags for kosovapress.com nga / dhe / kosova

Favicon of lajmifundit.com  

Lajmifundit.com

Lajmi i Fundit - Lajmifundit | Balkan, Weblajme, Shqip, Lajmet e Fundit...

Lajmi i fundit | lajmifundit.al, portali i vetem me lajme shqip 24 ore ne 24 nga shqiperia, kosova

Popularity: | Safety: | lajmifundit.com tags for lajmifundit.com nga / kosova / shqiptare

Favicon of botasot.info  

Botasot.info

Bota Sot

Lajmet, sporti, showbizi e shumë e shumë tjera më së shpejti vin tek ju tek portali bota sot online

Popularity: | Safety: | botasot.info tags for botasot.info nga / kosova / shqip

Favicon of kohaislame.com  

Kohaislame.com

Koha Islame

Koha islame, portal informativ që sjell lajmet e fundit nga vendi, rajoni, bota dhe në veçanti nga bota islame

Popularity: | Safety: | kohaislame.com tags for kohaislame.com nga / dhe

Favicon of albalove.ch  

Albalove.ch

Lajme Nga Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Bota Dhe Sporti.lajme Shqip...

Lajme nga maqedonia, kosova, shqiperia, bota dhe sporti rifreskim çdo 20 minuta, me të rejat dhe më të fundit

Popularity: | Safety: | albalove.ch tags for albalove.ch dhe / shqip / sport

Favicon of ngjarjet.com  

Ngjarjet.com

Lajmet e Fundit, Lajmet e Fundit Nga Shqiperia, Lajmet e Fundit Nga Kosova...

Ngjarjet.com eshte nje webfaqje per arkivim dhe lexim sa me te leht dhe te shpejt te te gjitha lajmeve

Popularity: | Safety: | ngjarjet.com tags for ngjarjet.com nga / lajmet e fundit

Google ads

Web Safety

shembulli.com is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Google ads

General Statistics

Title: Portali Shembulli
Description: Portali Shembulli - Flakadan i diturisë dhe informacionit. Portali Shembulli është portal edukativo-informativ në të cilin mund të gjeni tema të ndrys... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 25%
Website Worth: $5,660 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 538,459
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Macedonia
Alexa backlinks: 32
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 216.224.184.51 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States
Date Registered: 2010-11-21 21:13:39
Site Age: 4 years and 4 months
Pageviews per User: 4.6
Average Time on Site: 06:41
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.shembulli.com that came from a search engine
4.3%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.shembulli.com that consist of a single pageview
58%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 4.22 seconds

Website categories

Currently, we found 3 categories on shembulli.com
islam 38'127 sites nga 3'412 sites
dhe 5'173 sites

Domain Name

Domain Name: www.shembulli.com
Registrar: PDR Ltd. d/b/a PublicDomainRegistry.com
Domain Age: 4 years and 4 months
Time Left: 7 months
Creation: 2010-11-21
Expiration: 2015-11-21
See shembulli.com whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
fjalor i suksesit an
7 2015-03-22
kaderi i allahut
7 2015-02-20
fjalori i suksesit com
8 2015-03-22
fjalori i suksesit
9 2015-03-22
ezani i sabahut
10 2015-03-21
fjalor i suksesit
11 2015-03-22
konflikti izraelito palestinez
12 2015-03-22
duaja kunder mendimeve te kqija
13 2015-03-27
kryeqiteti i brazilit
13 2015-03-23
nexhat daci
13 2015-03-22

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
dhe 92
shefqet 89
krasniqi 85
nga 71
sht 63
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
shefqet krasniqi 82
enis rama 56
ekrem avdiu 46
shejh feuzan 20
cache resized 18
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
emisioni rruga e ndriuar 16
enis rama hutbe 14
fadil musliu hutbe 14
hoxh lulzim susuri 12
ekrem avdiu hutbe 12

Headings

Your website is structured using HTML headings (<H2> to <H6>),but you need to use <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
055000
<H2> namazi
<H2> mos i mbyllni sytë...
<H2> drejtësia është parimi ynë më i lartë
<H2> kush je ti

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Shembulli.com is ranked 538,459th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 538,459 visit alexa Alexa backlinks: 32
This report show rough estimate of shembulli.com's popularity
The top queries driving traffic to www.shembulli.com from search engines.
shembulli
ndryshimi i ores
plagjiatura
ec e mos u çudit jusuf kastrati
cfare jane krimet e pasionit

Visitors Localization

Traffic Estimations Medium
Traffic Rank 538,459th most visited website in the World
Macedonia 11.7

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for teuhidi.com   teuhidi.com
Check google pagerank for teuhidi.com
Favicon for punahallall.com   www.punahallall.com
Check google pagerank for www.punahallall.com
Favicon for iliria-building.com   iliria-building.com
Check google pagerank for iliria-building.com
Favicon for a-metal.com   www.a-metal.com
Check google pagerank for www.a-metal.com
Favicon for cakolligroup.com   cakolligroup.com
Check google pagerank for cakolligroup.com

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2015-03-23, website load time was 4.22. The highest load time is 6.26, the lowest load time is 4.00, the average load time is 4.98.

Contact information:

Facebook profile for www.shembulli.com - Shembulli.com | Facebook
https://plus.google.com/u/0/100248122881379242008/posts - Portali Shembulli – Google+
@Shembulli - Portali Shembulli (@Shembulli) | Твиттер
See shembulli.com contact information in whois record

0reviews

Select


captcha
Enter the code shown above